发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson0 i  n% N% @0 E1 U. q8 W8 p

2 R; G, A5 ]& I0 s# ~" {3 I3 b& bOver 8 years of piano teaching experience
$ L& U; J' z0 Z2 Q) b$ K9 年钢琴丰富教学经验
3 N: E& D$ b- Z7 K) H+ a3 o9 BOne-on-one lesson . W+ G) b  c/ d. f  r' w, ?  @
一对一课程. o+ ~3 _+ y2 x* L7 \$ P, O
Always preparing learners for music examinations
% P; K: A; |8 x) t* t8 n: g* J为学生做好充分的考试准备
3 |4 y' U# s3 u: @; O4 {! oPrevious students have gone tests and got international certificates# B- z' V$ K# m' G. w
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书* k, m% B# d+ U0 P/ k; t8 }9 h
Can teach all songs from classical to pop music
; c) o$ }' F2 v5 _& }9 L* F: d) B可教任何歌, 从古典到流行8 M0 k9 u0 d/ ^* w6 }
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
' P- r) C- _9 e& |) m+ y  T热情,有趣,快乐和有效率的课程
* y( R1 H1 K! PFor different students use unique teaching method, d* s1 }3 k2 d# X* T8 C
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针; z7 D/ x$ X# B4 i: H6 {6 v
Can be used for elective course
, p1 I0 z8 J  s8 |0 Y; u可做选修课6 s1 M0 y4 I. [. d0 e( l
Rates below are for individual instruction
& A- W  M* z* d, Y费用如下3 a$ W% P. J; i( x5 e) ^7 f
! j: A9 P4 q5 [" _3 v2 o7 v# \9 l
Fee  1 2   
( U8 @0 T' {8 S# P8 i2 H$ cPer Lesson:30minutes $15 $20   
2 Y/ m1 x( e% {: ^' B% j- |Per Lesson: 45minutes $22.5 $30   
0 X/ E) q( \2 v" ?: t! A& D3 @Per Lesson: 60minutes $30 $40  
$ F4 P# g3 s8 c) o$ s1 ]: j5 Y  b& _Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
5 D/ o* h' {* F& s) z9 s7 X! a  Y* X- @' f
Over 8 years of piano teaching experience
( B; T2 k5 J$ ~  x+ a9 年钢琴丰富教学经验
2 z$ Z4 a2 m8 W5 l, M. Q3 E$ i; QOne-on-one lesson
0 h; W- ]1 y( S# U6 S( u  i一对一课程4 `  F; u4 H/ ?! i# @% s3 Y% z; w' v
Always preparing learners for music examinations 8 I# Y8 W8 i, R5 W: [4 j/ y' n
为学生做好充分的考试准备
9 _# P$ u6 r7 p; SPrevious students have gone tests and got international certificates# d2 i0 \2 A/ S# }5 l5 D
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书. R# c! o6 k+ ]3 v
Can teach all songs from classical to pop music
: L# b+ [0 F  c8 }可教任何歌, 从古典到流行, g* R# ~* V- }  I7 V5 T
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
) e& F# z* m3 t+ Q/ u# f热情,有趣,快乐和有效率的课程
% f7 Y6 @' v* c" U. x+ A1 TFor different students use unique teaching method6 U8 x2 j/ z) \1 l! K
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针( q- H2 m6 X" S" r8 c
Can be used for elective course
9 G8 H" N- V8 W可做选修课* x+ K5 U6 I9 Y, v' o
Rates below are for individual instruction & o4 e& j1 p3 g( s
费用如下
/ e: Z- T: y# |
1 c$ l* U8 q( zFee  1 2    ) j% {* f6 w* X/ ]/ m
Per Lesson:30minutes $15 $20   
5 W  c2 R- }8 ]( NPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    5 N2 ^  p4 m% b/ K5 W: q
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
: z; e8 P9 E+ ^( a9 }# lPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题