发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson% |; E' j# r. L* o  J8 w

2 ~8 t4 {& a% J* O7 j, M2 C8 NOver 8 years of piano teaching experience
0 W. ]+ S  |* u- w6 m9 年钢琴丰富教学经验$ A" n1 Y0 R; i% y, j5 E
One-on-one lesson
* g0 G1 h# M/ @3 a一对一课程
* y; f  B' h+ \9 G) |Always preparing learners for music examinations / h1 z0 j. }+ U1 ~. X. H  S# Y
为学生做好充分的考试准备
% P# J! {% }! J- x) g3 o* jPrevious students have gone tests and got international certificates9 f* l) I3 E* l6 a4 A; H
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
. i. m& X: J& f# k' {( l5 ICan teach all songs from classical to pop music+ ~  |- ~5 B$ v2 p+ h2 \, Y# V
可教任何歌, 从古典到流行. a1 {* N3 @& u, }" E4 [
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
# ~, j- p9 W: ^3 u- W% g, X4 U热情,有趣,快乐和有效率的课程- m" i) N4 w3 A; v
For different students use unique teaching method
  Z% y! w$ d0 A9 c; q1 h# P针对不同的学生采用不同而独特的教学方针/ U3 w. R2 _5 L( X, ]' \
Can be used for elective course
6 F& m5 E; N* [! j! z0 V可做选修课
4 N7 r6 k7 j' g: FRates below are for individual instruction
1 U. w/ S- M) {* v5 F费用如下( c& Q6 g" O) [

& t( D& Y; G$ E9 LFee  1 2    & j: s4 }# p* ~
Per Lesson:30minutes $15 $20   
; O1 K' ]" u9 g, r/ D+ ]Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    * `3 H  a; p) C8 `6 c3 q) B
Per Lesson: 60minutes $30 $40  ' ^. B1 L4 Z6 {3 n. _6 n' _+ q8 ]
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson& f4 a4 D" M1 E/ A5 w) X" b
& a% {) i$ U' J
Over 8 years of piano teaching experience" J; D1 L1 f, g7 U% ^5 l
9 年钢琴丰富教学经验* N7 g3 e, h4 M0 R
One-on-one lesson
  l+ u. N2 i! C  W! f, C$ X一对一课程. s! i) T0 [, _$ n3 {
Always preparing learners for music examinations 6 X- V+ @1 \3 @. r% q
为学生做好充分的考试准备
+ C# h3 I' r' y0 v( i! vPrevious students have gone tests and got international certificates; a6 f. o  p5 x7 N4 E3 C1 k. ~; d
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
' |1 }  \! ?. ~1 z- }3 tCan teach all songs from classical to pop music
& J# x! o' `1 ~+ w& L6 E# Y" e可教任何歌, 从古典到流行
9 k; `8 e* @, W( xEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
. ^" z" W  i8 F9 s: {2 W1 C1 T. q7 _. o热情,有趣,快乐和有效率的课程
8 ]7 S( u. C% ?. F9 R9 vFor different students use unique teaching method4 g- t8 e. d* N4 [- r6 I8 b
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针: n* Y/ q: K' a2 Q- I* g* n
Can be used for elective course, t+ C1 x8 {1 P& b& S$ r
可做选修课9 [* r% u6 l. N; S  H2 @: B
Rates below are for individual instruction
, ^! r( m$ I5 _费用如下
/ e  h8 k5 o! ^- X2 V& Q : S" E+ s" ^( V. v" m( A; x9 Q
Fee  1 2   
5 v* y. P) r% u' fPer Lesson:30minutes $15 $20   
. B/ R6 U1 o$ y) Y' d( T0 P8 GPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    8 R/ t  ~6 a8 {* t* N  ~' X9 B" ?- @
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
( t! E6 U5 B# D4 p2 I3 v. rPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题