Board logo

标题: Piano Lesson from $15 [打印本页]

作者: JIAMIN    时间: 2012-6-2 17:47     标题: Piano Lesson from $15

Piano Lesson
( z) j7 H& O2 R& v! n' J
' ~' B% {% @, EOver 8 years of piano teaching experience7 C7 Y+ x( }, m& i
9 年钢琴丰富教学经验
) B& A3 a0 o1 }' }One-on-one lesson
6 `* A6 ~* U$ ^$ b一对一课程
- P1 i- z! B+ |- A( B6 \% j% EAlways preparing learners for music examinations
+ C( D2 w/ u  Y+ X. H: M为学生做好充分的考试准备
4 E! c$ @) Q2 ], L4 sPrevious students have gone tests and got international certificates
) o! M; v/ U0 ?$ h5 J参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
% c* ]1 p2 x8 p8 k- l  B1 ]Can teach all songs from classical to pop music. _8 v& y# i% f; o3 D* }3 r9 x
可教任何歌, 从古典到流行& ]7 f! B  [8 P3 ~: P8 m! m
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons$ O) @. q5 @9 _; G
热情,有趣,快乐和有效率的课程
/ E0 k! z/ |$ S( lFor different students use unique teaching method
" B6 F% W# p# G8 o9 e针对不同的学生采用不同而独特的教学方针, i; [) v$ ^6 ]* `- G4 a( Z7 C
Can be used for elective course1 y: g+ }9 u2 Z% u
可做选修课
. G1 @- p+ F# B- ^8 ^' o) P, iRates below are for individual instruction " u+ Q4 L: x0 J% s  A
费用如下. o% A4 o- R- V0 S' I+ N4 a  n: z! A

9 E' H: b5 B* M: i( rFee  1 2    8 h9 |6 ^  F6 G& {( j4 i7 I
Per Lesson:30minutes $15 $20    1 x  r7 I, r& t) V
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    1 M9 X; J/ `8 A4 I: e5 m
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
! x) w- z) Y4 K) _8 sPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com
作者: JIAMIN    时间: 2012-6-2 17:51     标题: piano lesson $15

Piano Lesson/ ^$ n* n4 g2 N" H$ P: q$ v& x5 b
+ n& P4 A" j4 N# g9 N6 @, Y
Over 8 years of piano teaching experience( O5 {* {3 w8 d1 I
9 年钢琴丰富教学经验, V$ o  r7 k) S9 K' R
One-on-one lesson
/ ?" O- O# F2 M) W3 k3 j一对一课程" Z, V) D6 P2 Q  K
Always preparing learners for music examinations & Z, C  a3 W+ m2 ]4 a( w4 p- [6 q
为学生做好充分的考试准备
- a  C* f7 w1 I7 l* z' b5 ?Previous students have gone tests and got international certificates% k: l+ b- V7 ~# d
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
. L* l! }$ i7 e. L  S, _' E0 j1 hCan teach all songs from classical to pop music% w, X. E9 E8 q* v  W- L
可教任何歌, 从古典到流行/ k% G* F9 b" r1 N. e
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
; p. t8 ~. t2 D. p6 e热情,有趣,快乐和有效率的课程
0 I+ R; O7 F3 |0 Y: u) t6 i7 W7 RFor different students use unique teaching method
' U: f- j1 }, G1 A/ r* `) ^/ q针对不同的学生采用不同而独特的教学方针! U. ^) t6 S, v4 L* }+ D
Can be used for elective course
1 C5 \! ]( n# p* `7 H  D: ~9 A可做选修课1 {4 t8 v' C1 l
Rates below are for individual instruction
6 j: U+ L( Y/ T费用如下
+ X8 c5 a. B+ G" n   r2 i! s4 n$ P- r
Fee  1 2   
+ O6 }8 x  Z7 M( a4 A0 ?* Y. TPer Lesson:30minutes $15 $20    % l, v$ |3 D# e, L! ?# Q
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    - y$ I) Y% k. S8 E2 t# O' D9 u  G+ j7 q
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
1 Q7 b) ~+ F# X  @2 e2 U) @$ LPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com




欢迎光临 论坛首页 (http://www.victoriachinese.org/bbs/) Powered by Discuz! 6.0.0