发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
0 F. q+ f8 m( c& l$ R
# l& X/ {% K0 {9 Z: L& \/ iOver 8 years of piano teaching experience
. ^& y& _2 k; Q( Z9 年钢琴丰富教学经验
( x/ _# Y9 t6 o! n, c- `: J9 c  S+ t& aOne-on-one lesson
; n4 J. B0 D% X/ M. o: y一对一课程
; \) K% m* h$ P3 |3 N! V3 {9 SAlways preparing learners for music examinations + m* G7 \' |% T0 S1 g1 O4 H
为学生做好充分的考试准备
# t) Y. d- k6 hPrevious students have gone tests and got international certificates
+ s8 y  I" c/ U, z8 k参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
" U3 [8 H" V, ^% Y7 _( g9 E; Q8 @Can teach all songs from classical to pop music
# a! Q, e. O) J" k) E可教任何歌, 从古典到流行. m3 t/ o/ Y* w2 M
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons: t6 [. e( H. R
热情,有趣,快乐和有效率的课程+ {) f$ x5 k0 D9 x2 k
For different students use unique teaching method
4 F& G, F" _2 K' ?7 ~针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
* \. {, G- m+ [Can be used for elective course
: \* Z# i" @' u$ v/ r, {可做选修课0 p4 T& B5 ]2 v* W4 G8 f
Rates below are for individual instruction
0 s& S# `9 C& ]费用如下: A& A/ g5 M& v# D$ E1 w  ~# P2 y
. |  ]" c- Y+ v  Q( S/ o
Fee  1 2   
( Z3 l' w5 R9 n/ ?! {- _Per Lesson:30minutes $15 $20    - ~( v1 I: g# N0 e  |( l/ d
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    + i+ L) B: I+ s5 U3 t
Per Lesson: 60minutes $30 $40  ; w+ g0 T7 X2 K
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
. u# [* m2 q3 f  p/ v
, _9 A5 \8 o  l0 eOver 8 years of piano teaching experience6 ^6 A/ u; Y3 ^' T) A! q( f
9 年钢琴丰富教学经验2 \: V, }# u! e
One-on-one lesson
3 |3 m9 d9 D$ y1 i& r一对一课程/ O/ S) y2 H- ^1 H, F: j' i
Always preparing learners for music examinations
, s- q1 j; Z# e" l4 W8 p为学生做好充分的考试准备3 X- s( p. p" d2 o/ u
Previous students have gone tests and got international certificates# t, q& x/ K, v3 Y) i6 V- a
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
0 @2 h' p, r$ v2 \- ^- l' |; d& g0 WCan teach all songs from classical to pop music
$ l+ G: @  e" X+ G. P% `可教任何歌, 从古典到流行+ D4 Z7 `. v: @  q0 j. ~5 i! A
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons8 a. b" I+ k! L0 o8 r* B9 a
热情,有趣,快乐和有效率的课程
% T4 U* F9 D' S$ g" L3 j( S, U2 J. oFor different students use unique teaching method) [( Q) F. D& n, w$ k" u) n4 k1 w1 {; }; j
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针* E6 w5 e: Y5 Q/ T
Can be used for elective course
7 z0 A  b2 u- Y0 C1 C' g% Q" `% K# |) M" s可做选修课" T7 u( V2 m. K* g1 |1 t
Rates below are for individual instruction
  Y6 ^' g% W7 n2 ?* p" n" K- |费用如下
0 @1 k2 b& p$ b# ]. k 9 \( w: c4 `8 Q4 N$ \2 o
Fee  1 2    7 g' I3 D! A1 R; t
Per Lesson:30minutes $15 $20   
. _7 d/ T8 ]$ _# W! TPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    5 n" i1 J/ k2 Z6 t
Per Lesson: 60minutes $30 $40  , B! c7 w, V2 [
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题